Útočnice ze Žďáru nesouhlasí se svým umístěním do ústavu, podala stížnost

Psychicky nemocná žena, která loni ve Žďáru nad Sázavou zabila přímo ve škole šestnáctiletého studenta, podala stížnost proti umístění do detenčního ústavu. Informoval o tom Krajský soud v Brně, který útočnici do zařízení poslal. Útočnice stížnost podala 4. června, v poslední den lhůty. O její stížnosti teď rozhodne Vrchní soud v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Žďáru odhalili pamětní desku ubodaného studenta Petra Vejvody | Foto: Daniel Zach

Šestadvacetiletá žena loni v jedné žďárské střední škole ubodala šestnáctiletého Petra Vejvodu, který bránil spolužačku, a zranila dvě dívky a policistu.

Státní zastupitelství ale zastavilo trestní stíhání, protože podle posudků byla žena v době spáchání činu nepříčetná. Kvůli duševní nemoci se již dříve léčila. Rodiče zavražděného proti zastavení stíhání podali stížnost, ale Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ji zamítlo.

Brněnský soud pak na začátku června rozhodl o umístění útočnice do detenčního ústavu, kde se má léčit pod dohledem odborníků.

Žena se dříve léčila v Opavě, z léčebny ji pustili a měla se léčit ambulantně. Před soudem řekla, že jeden lék vysadila, protože jí nedělal dobře. Lékařům to však neřekla a tvrdila, že se cítí v pořádku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme