Už čtvrtý den jsou stovky lidí v Pardubicích bez tepla

Na sedm set domácností z centra Pardubic je už čtvrtým dnem odpojeno od dodávky tepla a teplé vody. Pracovníci Opatovické elektrárny se od pondělí intenzivně snaží opravit poruchu na horkovodu, dosud se jim to ale nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horkovod - ilustrační foto | Foto: Miroslav Zimmer

Lidé mezitím mrznou a riskují nachlazení. "Trávíme večer zachumlaní v peřinách, ve svetrech a v teplácích," říká pan Ota, který má už čtvrtý den v bytě sotva 15 stupňů Celsia.

Původně to vypadalo, že montážní četa zvládne opravit horkovod do středy. To se jí ale nepodařilo. "Objevily se nějaké komplikace, kolegové na tom pracují ve dne v noci," řekl mluvčí elektrárny Petr Zadák.

Pracovníci elektrárny zvažovali urychlení prací, ale bylo by to prý příliš riskantní. "Nikdo to nechce dělat na úkor kvality a bezpečnosti už vůbec," prohlásil Zadák.

Zima je nejen v bytech, ale i v domě hudby, obchodních centrech a hokejové aréně. Už včera tam basketbalisté zrušili zápas. Dnešní koncertu skupiny No Name se ale uskuteční.

Radiátory i voda by se měly začít ohřívat dnes okolo devatenácté hodiny.

Igor Maňour, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme