Už příští měsíc začne vznikat Národní park Křivoklátsko

Ve středních Čechách začne už příští měsíc vznikat nový Národní park Křivoklátsko. Po schůzce se starosty zmíněného regionu to oznámil ministr Jan Dusík. Zástupci obcí, vlastníků pozemků a dalších subjektů pak budou mít 90 dnů na to, aby podali své námitky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křivoklátsko | Foto: Jana Káninská

Navržený národní park zasahuje na území devatenáct obcí. Uvnitř by ležela jen jediná, Karlova Ves. I přes to se ale lidé bojí, že vyhlášení Národního parku omezí například další výstavbu nebo přinese zákaz chemického ošetření silnic.

Podle starosty Roztok Vladimíra Melče jsou ale tyto obavy zbytečné: "Vlastně všechny sídelní celky jsou mimo hranice národního parku. Pouze jedna obec, Karlova ves, se celým svým katastrem nachází uvnitř parku. Obavy, že je to z hlediska stavebních problémů zasáhne, tedy nejsou na místě."

"Spíš mají lidé obavy, že budou omezeni volným vstupem do lesa. Ale i tady si myslím, že se k tomu zainteresovaní pracovníci parku budou chovat rozumně a pro místní obyvatele budou pravidla nastavena rozumně. Ostatně, myslím si, že každý, kdo se bude k přírodě chovat vstřícně, bude do ní moci vstupovat."

Až úřad vypořádá všechny námitky, předloží návrh zákona o vyhlášení Národního parku Křivoklátsko, jeho schválení tak bude na nové sněmovně.

Jan Herget, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme