Už třetí objížďka, která povede jejich obcí, štve občany Heraltic na Třebíčsku

Přes Heraltice na Třebíčsku se čtyřmi sty obyvatel má vést už třetí objížďka. Podle místních, kteří byli zvyklí na pár traktorů a aut za den, je už nyní doprava v obci neúnosná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes Heraltice povedou tři objížďky najednou | Foto: Michal Malý

„Je to hrozné, s kočárem se nikam nedá vyjet. A hlavně, jak ty silnice potom budou vypadat,“ nadává obyvatelka Heraltic Pavla Novotná.

Přes obec řidiči objíždí zavřený úsek mezi Třebíčí a Jihlavou, Pokojovice, kde kopou kanalizaci, a k tomu se má přidat ještě objížďka hlavního tahu z Třebíče na Telč.

„Projíždějí tudy i kamiony, které tu nemají co dělat. Některé auta jezdí větší rychlostí, než by přes obec měli jezdit, a je tu i spousta autobusů,“ dodává Novotná.

Starosta Heraltic Tomáš Málek proti třetí objížďce protestoval. „Samozřejmě my jsme se vyjádřili, ale zákon už dále neříká, jak na toto vyjádření reagovat.“ Nic mu to ale nebylo platné, protože rozhodovací právo má Kraj Vysočina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Malého o třech objížďkách, které povedou přes městys Heraltice na Vysočině

„Když člověk jede na kole na hřbitov, nemá kam uhnout. Chodník žádný a vidíte, co je tu aut,“ stěžuje si další heraltický občan Karel Chromý.

Krajský odbor dopravy ale tvrdí, že objízdnou trasu úředníci zvolili s ohledem na očekávané trasy, kterými řidiči budou uzavřený úsek objíždět.

Michal Malý, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme