Už týden pátrají policisté a kamarádi po 15leté dívce z Jihlavska. Pomoci mají i letáky

Je to už týden, co se patnáctiletá Petra Vondráková z Dudína na Jihlavsku nevrátila domů. V sobotu odešla z diskotéky s mladým mužem a tehdy ji kamarádky viděly naposledy. Domů ani do školy dívka nepřišla, telefon má vypnutý. K celostátnímu pátrání se její kamarádi snaží přispět tím, že rozvěšují stovky letáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřešovaná dívka z Jihlavska | Foto: Olga Štrejbarová

Letáky se objevují po celé Vysočině a dobrovolníci je dovezli až do Pelhřimova a Tábora. I když si policie není jistá, jestli nedělají spíše medvědí službu, snahy a zájmu přátel patnáctileté dívky z Dudína si váží.

„Když se nenašla, tak jsme chtěli nějak pomoci policii. Ta diskotéka zaplatila plakáty, tak jsme je pomáhali rozvěsit, pak jsme to platili i sami,“ vysvětluje Petřina kamarádka Nikola.

Prodavačka z dudínského obchodu Dana Štěpánová věří, že je dívka v pořádku. „Tady jeden kamarád žil takhle s holkou v boudě, jen tak odešla holka od mámy. Jestli v tom nevidí, že je to normální, a třeba neodešla s tím klukem a ani domů nechvátá,“ uvažuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Olga Štrejbarová sleduje, jak se vyvíjí pátrání po patnáctileté dívce

Petřin otec Jaroslav také doufá, že se dívka do chlapce z diskotéky zamilovala a někde se zapomněla.

„Nevím. Buď, anebo se jí něco stalo a nevíme co. My se nedovoláme, my máme telefon rozbitý. Ale co mají kamarádi telefonní číslo, tak se nedovolají, má to vybité,“ zoufá si.

Každopádně je rád, že přátelé ztracené dívky rodině pomáhají a vyvěšují plakáty. „Vzkazuji ti, vrať se domů. Nic se neděje, hlavně přijď,“ dodává.

Policisté i strážníci stále prohledávají všechna místa, kde by mohla patnáctiletá Petra být. Veškeré informace vítají na lince 158.

„Prověřili jsme zdravotnická zařízení, zábavní a restaurační podniky, zábavní a obchodní centra, prostředky městské hromadné dopravy, autobusová a vlaková nádraží, samozřejmě i dívčiny kamarády a další příbuzné. Šetřili jsme také u diskotéky Ponorka, kde byla dívka naposledy spatřena,“ popisuje policejní komisařka Jana Kroutilová.

Patnáctiletá Petra je štíhlá a vysoká asi 160 cm. Má modré oči a dlouhé černé vlasy. Naposledy měla oblečené džíny, černou bundu a bílé sportovní boty.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme