Uzavírka Letenského tunelu komplikuje dopravu

Se začátkem letních prázdnin se Praha opět proměnila ve staveniště. Opravují se silnice, tramvajové tratě i chodníky. Velké problémy dělá řidičům uzavřený Letenský tunel. Neprůjezdný bude celý červenec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční tunel | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Uzavírka Letenského tunelu souvisí s opravou tramvajové trati na Letenském náměstí a kolem Sparty. Silnice jsou rozkopané už několik týdnů. V samotném tunelu probíhá sanace a obklady tubusu. Řidiči musí trasu objíždět. V Korunovační ulici a na Milady Horákové se proto tvoří delší zácpy než obvykle.

„Pro mě je to docela zásadní problém, protože já z Bubenče tudy jezdím skoro každý den do práce a nevím, jak to budu řešit vzhledem k tomu, že to nemá jen tak rychle zmizet. Tak asi budu volit nějakou alternativní cestu, možná MHD, nevím,“ říká mladá žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Práce na opravách Letenského tunelu přiblížila ve Večerním Radiožurnálu Anna Königsmarková

„Přiznám, že jsem hrozně překvapená, protože jsem nevěděla, že tady ta uzavírka bude a navíc jezdím každý den z Dejvic do Karlína. Teď tady ještě metro se mi zruší, tuším od čtvrtka, takže není to nic příjemného,“ posteskla si druhá dívka.

S dopravou bojují nejen řidiči automobilů. Kvůli rekonstrukci je na Letné tramvajová výluka a lidé musí přestupovat na náhradní autobusové linky.

„No, je to zdlouhavý občas, jak je zúžená ta silnice, tak se jede třeba i třicet minut. Takže je to takový otravný, zvláště v tomhle vedru. Musíte si dát větší rezervu, když sem jedete,“ upozorňuje jedna z cestujících.

Paní Pavla má byt na Letenském náměstí přímo nad dunícími sbíječkami.
Stavební práce ale bere jako nutné zlo.

„Vyrušuje nás to, ale člověk se s tím musí smířit. Kolony jsou tady, ale většina lidí se tomu vyhne. Kdo o tom ví, kdo může. Doufáme, že to bude klidnější, protože tady byly ty staré kostky - a když to auto jede o půlnoci, tak to je strašně slyšet,“ říká jedna ze starousedlic.

Po rekonstrukci budou na náměstí i před Spartou nové povrchy komunikací, chodníků, vysázené stromky a zvelebené tramvajové zastávky. Letenský tunel by se měl opět otevřít 1. srpna, výluka MHD potrvá až do září.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme