Uzavírka zvýšila provoz mezi Přáslavicemi a Velkou Bystřicí. Silnice na to ale není stavěná

Uzavírka dálničního sjezdu u Olomouce zvýšila dopravu v přilehlé Velké Bystřici. Místní řidiči si zkracují cestu po bývalé polní cestě, která ale ústí mezi domy ve městě. Navíc je tak úzká, že se na ní vejde jen jedno auto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony nedodržují předepsané objízdné trasy u Vodňan a ničí malé silnice. Na snímku utržená krajnice za Bavorovem | Foto: Romana Lehmannová

Ve Velké Bystřici míří zkratka kolem hřbitova přímo mezi rodinné domy. Paní Jana, která tu bydlí, podobný provoz nepamatuje. „Hlavně kamiony jezdí. Je to tady šílené. Aby se vyhnuly dva osobáky, mají co dělat,“ upozornila.

„Intenzita dopravy je neúnosná. Je tam zákaz vjezdu veškeré nákladní dopravě, přesto jsme už zaregistrovali i kamion s návěsem. Nechci vidět stav komunikace po konci uzavírky a hlavně po příští zimě,“ řekl lidovecký místostarosta Ivo Slavotínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Uzavřený sjezd na dálnici u Olomouce řidiči objíždí po silnici mezi Přáslavicemi a Velkou Bystřicí. Proč to místním vadí, vysvětlila Monika Tomášková

Zhoustnutí provozu potvrdil i pan Ladislav, který z Přáslavic do Velké Bystřice chodí pěšky do práce každý den.

„Ze začátku, když to bylo zavřené, to takové nebylo. Asi si to ale mezi sebou řekli a teď to tu jezdí dost,“ popsal.

Zkratku využívá i profesionální řidička Dagmar. „Jsem z Kocourovce, takže bych to celé musela objíždět ještě přes Přáslavice. Proto si to zkracuji tudy,“ vysvětlila. „Původně to byla polní cesta, je to tady úzké, občas se musíme vyhýbat, ale dá se to,“ dodala.

Od rychlé jízdy některé řidiče neodradí ani vysoký retardér na vjezdu do města. Místním by se mělo ulevit od 8. srpna, kdy skončí oprava dálničního přivaděče.

Monika Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme