Územní plán Prahy s novou tváří

Územní plán Prahy umožní například další zástavbu na Vinohradech. Pražští zastupitelé dopoledne schválili změny plánu, které předkládal radní Martin Langmajer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Změny v územním plánu | Foto: Michaela Vetešková | Zdroj: Český rozhlas

Zastupitelé nejednali o devíti kontroverzních změnách, které budou na programu zasedání až v červnu, tedy po volbách do Poslanecké sněmovny. Langmajer uvedl, že měl původně v plánu vynechat čtrnáct změn. Nakonec jich zůstalo pouze devět, o kterých se nejednalo.

„Zhruba šlo o zastavění asi dvou procent zeleně s tím, že sedm a půl procenta v těchto změnách zeleně přibylo, to znamená té zeleně, kterou já, jako radní přes územní plán, rád vidím - rozšíření parků nebo vybudování dokonce dvou nových parků, protože já v hlavním městě za zeleň nepovažuji ornou půdu,“ řekl Martin Langmajer.

Při hlasování o změnách se zvedla už ve čtvrtek nevole mezi opozičními zastupiteli, kteří dlouhodobě kritizují navrhované změny. Ty jsou pro ně naprosto nelogické, jak Českému rozhlasu sdělila Zuzana Drhová. Podle ní i přes vyškrtnutí sporných bodů hrozí v Praze velká zástavba zeleně.

Miroslav Dvořák, Renata Mňuková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme