FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

V 52 jihočeských obcích probíhá Tříkrálová sbírka, potrvá až do 14. ledna

Až do 14. ledna mohou lidé potkat v jihočeských městech a obcích stovky Kašparů, Melicharů a Baltazarů. Již potřinácté se koná Tříkrálová sbírka, její výtěžek připadne na charitu, například ošetřovatelskou a pečovatelskou službu nebo lidem postiženým přírodními katastrofami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříkrálová sbírka v Uherském Hradišti | Zdroj: ČTK

Letos se bude koledovat celkem na 52 místech celého Jihočeského kraje. Kromě míst, kde jsou lidé na koledníky už zvyklí nově zavítají také do obcí Kosov a farnosti Soběslav. Do sbírky se zapojí zhruba 2450 dobrovolníků.

Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky v českobudějovické diecézi se bude konat v pátek 4. ledna od 14.30 hodin na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. za přítomnosti prezidenta Diecézní charity České Budějovice Pátera Josefa Hugo Pitla.

Peníze půjdou na charitu

Dvě třetiny z vybrané sumy zůstanou v místech, kde se vykoledovaly. Největší část připadne charitní ošetřovatelské a pečovatelské službě v Borovanech, Českých Budějovicích, Kaplici, Milevsku, Písku, Strakonicích, Třeboni, Vimperku a dalších místech.

Další část připadne lidem, kteří se ne vlastní vinou dostanou do krizové situace, například je postihly povodně, vichřice nebo požár.

Dostane se i na zařízení pro mládež ohroženou společensky nežádoucími jevy, sociálně slabé rodiny v nouzi, hospice v Prachaticích a Táboře, projekt Adopce na dálku, azylové domy pro lidi bez přístřeší, zdravotně postižené, nemocné seniory nebo domácí hospicovou službu.

Minulý rok vybrali koledníci 3 870 000 korun.

Pozor na falešné koledníky

Může se však stát, že lidé stejně jako každý rok narazí i na falešné koledníky. Praví koledníci chodí v přestrojení za Tři krále dům od domu, koledují a značí dveře domů symbolickým K+M+B. Během koledování rozdávají malé kalendáře a cukříky, případně jiné propagační a informační materiály místních charit.

Charitní tříkráloví koledníci jsou rozeznatelní podle plastových kasiček s logem Charity a na vyžádání se mohou prokázat průkazkou nebo plnou mocí.

Mária Pfeiferová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme