V 52 jihočeských obcích probíhá Tříkrálová sbírka, potrvá až do 14. ledna

Až do 14. ledna mohou lidé potkat v jihočeských městech a obcích stovky Kašparů, Melicharů a Baltazarů. Již potřinácté se koná Tříkrálová sbírka, její výtěžek připadne na charitu, například ošetřovatelskou a pečovatelskou službu nebo lidem postiženým přírodními katastrofami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříkrálová sbírka v Uherském Hradišti | Foto: ČTK

Letos se bude koledovat celkem na 52 místech celého Jihočeského kraje. Kromě míst, kde jsou lidé na koledníky už zvyklí nově zavítají také do obcí Kosov a farnosti Soběslav. Do sbírky se zapojí zhruba 2450 dobrovolníků.

Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky v českobudějovické diecézi se bude konat v pátek 4. ledna od 14.30 hodin na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. za přítomnosti prezidenta Diecézní charity České Budějovice Pátera Josefa Hugo Pitla.

Peníze půjdou na charitu

Dvě třetiny z vybrané sumy zůstanou v místech, kde se vykoledovaly. Největší část připadne charitní ošetřovatelské a pečovatelské službě v Borovanech, Českých Budějovicích, Kaplici, Milevsku, Písku, Strakonicích, Třeboni, Vimperku a dalších místech.

Další část připadne lidem, kteří se ne vlastní vinou dostanou do krizové situace, například je postihly povodně, vichřice nebo požár.

Dostane se i na zařízení pro mládež ohroženou společensky nežádoucími jevy, sociálně slabé rodiny v nouzi, hospice v Prachaticích a Táboře, projekt Adopce na dálku, azylové domy pro lidi bez přístřeší, zdravotně postižené, nemocné seniory nebo domácí hospicovou službu.

Minulý rok vybrali koledníci 3 870 000 korun.

Pozor na falešné koledníky

Může se však stát, že lidé stejně jako každý rok narazí i na falešné koledníky. Praví koledníci chodí v přestrojení za Tři krále dům od domu, koledují a značí dveře domů symbolickým K+M+B. Během koledování rozdávají malé kalendáře a cukříky, případně jiné propagační a informační materiály místních charit.

Charitní tříkráloví koledníci jsou rozeznatelní podle plastových kasiček s logem Charity a na vyžádání se mohou prokázat průkazkou nebo plnou mocí.

Mária Pfeiferová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme