V Africkém pavilonu pražské zoo slavili narozeniny. Žirafám Rothschildovým je jeden rok

Žirafy Rothschildovy se v pražské zoo chovají od roku 1970. Jméno získaly po britském zoologovi, který objevil, že mají na hlavě o tři růžky navíc. Tento výjimečný poddruh v současné době spadá mezi ohrožené druhy. I proto jsou pražští chovatelé rádi za každý nový přírůstek. Doposud se jim podařilo přivést na svět zhruba 70 mláďat a dvě z nich, Vincenz a Apolenka, v neděli v Africkém pavilonu oslavila své první narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě žirafy Rothschildovy | Foto: Luděk Čulík

V Africkém domě bylo v neděli živo. Na narozeninovou oslavu se přišly podívat desítky návštěvníků. Převládaly maminky s dětmi.

Jako první oslavencům poblahopřála herečka Markéta Hrubešová: „Do života jim přeji pochopitelně hodně zdraví, štěstí, jak říkala moje babička, i božího požehnání. V souvislosti s jejich výškou mne napadlo, že kdyby měly všeho po krk, ať to berou s přehledem a rozhledem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na oslavě žirafích mláďat natáčela Magdaléna Medková

Ačkoliv je Vinckovi a Apolence jen rok, už teď se dá říci, že mají poměrně vytříbený charakter.

„Vincek je samec, je zvědavější, průbojnější. Je tvrdohlavý. Někdy je na něj potřeba použít i jemného násilí. Někam ho natlačit,“ říká chovatelka žiraf Kateřina Pechrová, podle které dělá radost chovatelům především Apolenka.

Chov žiraf Rothschildových je v pražské zoologické zahradě dlouholetou tradicí. Doposud se chovatelům podařilo přivést na svět zhruba 70 mláďat. V současné době jich ve výběhu najdete 12.

Oslavenci mezi stádem ale dlouho nepobudou. Pražská zoologická zahrada jim chce v příštím roce najít jiné zázemí.

„Zatím nevíme, kam konkrétně poputují, ale určitě to bude nějaká jiná zoologická zahrada. Předpokládám, že každý pojede do jiné zahrady, protože jsou spolu příbuzní,“ dodává ošetřovatelka žiraf Kateřina Pechrová.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme