V armádním vytrvalostním víceboji Winter Survival pokračuje už jen 18 týmů

Druhým dnem pokračuje v Jeseníkách nejnáročnější etapa letošního závodu vojáků Winter Survival. Na zimní vytrvalostní víceboj dorazilo 19 tříčlenných týmů. Kromě Česka také z Německa, Polska, Slovenska, Rakouska a Belgie. Jeden z týmů včera večer ze závodu odstoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Winter Survival 2013 | Zdroj: ČTK

Zdravotní důvody donutily včera večer odstoupit ze závodu Winter Survival hlídku z Belgie. Ostatní mají za sebou nocleh ve volné přírodě a dnes pokračují v plnění dalších záludných úkolů.

Oproti loňskému roku, kdy spali v minus 20 stupních Celsia, je tentokrát podle mluvčího závodu Pavla Pazdery počasí mnohem příznivější.

„Letos jsou klimatické podmínky mírnější, nemrzne tak. Ale přece jenom, pohyb v tom mokrém sněhu je zase obtížnější na lyžích. A bivakování v tom chladu samozřejmě také není nic příjemného. Ale extrémní mrazy nehrozí a tím to možná pro závodníky bude o něco jednoduší,“ konstatuje.

Armádní Winter Survival je soutěž tříčlenných družstev simulující činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu. Od závodníků vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci.

Závod má i velice přísná pravidla. Diskvalifikace hrozí za neopodstatněné použití zapečetěného mobilního telefonu, překročení denního časového limitu nebo přijetí cizí pomoci.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme