V Aši na Chebsku začali lidé třídit odpad do pytlů, radnice jim za to ještě zaplatí

Dnes v Aši začal svoz separovaného odpadu v pytlích. Radnice si od nové metody slibuje hlavně větší čistotu ve městě. Navíc ti lidé, kteří budou takto pytlovat, dostanou zpět peníze, které zaplatili za svoz komunálního odpadu. Ten radnice navýšila od ledna z 500 na 600 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poštovní náměstí v Aši | Foto: Milan Vrbata

O nový způsob třídění odpadu je velký zájem. V tuto chvíli je už zaregistrovaných na 400 rodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o pytlovém svozu separovaného odpadu v Aši připravila Andrea Strohmaierová

„Předpokládáme, že nás bude stát někde mezi půl milionem až šesti sty tisíci. Největší položka tam je v zajištění měsíčního svozu a manipulace se separovaným odpadem. Zanedbatelná není ani složka, kdy lidem vracíme peníze za to, co vyseparovali. Nicméně nakonec ta částka, kterou město za komunální odpad platilo, nebude vyšší,“ uvedl starosta Aše Dalibor Blažek.

Služba je přístupná celý rok. Svoz bude probíhat jednou za měsíc. Zaregistrovaní obyvatelé ale mohou sami separovaný odpad dovážet do ašských služeb.

První den svozu poznamenalo husté sněžení.

„Nikdo nepočítal s tím, že nám dneska napadne 15 cm sněhu, takže musíme honem, honem, aby nám to nezapadalo. A doufám, že se nám podaří svézt za ten jeden den všechno,“ říká ředitel ašských služeb Karel Škola.

Všichni zaregistrovaní dostali nejen pytle ale také kódy, které na obal musí umístit. Je to svým způsobem jakási idetifikace přihlášeného. Podle čísla si lidé sami na stránkách úřadu mohou zkontrolovat, kolik nasbírali odpadu a hlavně, jak vysoká částka jim bude vrácena.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme