V Aši odstartovala charitativní cyklotour Na kole dětem

Řidiči mohou ode dneška potkat na silnicích zvláštní peloton v čele se známým českým velocipedistou Josefem Zimofčákem. Charitativní cyklotour Na kole dětem, která má propagovat pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám, se ráno vydala na cestu z Aše. Během následujících dvou týdnů projede přes 300 českých, moravských a slovenských měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupání | Foto: www.plzenskonakole.cz

Cyklistický peloton se brzy ráno zformoval v centru Aše za vysokým kolem nadšence Josefa Zimofčáka. „Podle nás to je kabrňák a určitě před ním smekáme,“ tvrdí muž v pestrobarevném triku, který stejně jako Zimofčák starostlivě sleduje podmračenou oblohu.

Známý sportovní nadšenec projel tratě slavných evropských závodů, teď ovšem se svým historickým kolem a za pomoci přátel propaguje nutnost boje proti zákeřné nemoci. „My nechceme šířit jenom to, že ten problém tady je, ale i tu přípravu jak mentální, tak fyzickou a uvědomit si, že pohyb je nejlepší prevencí na všechny věci, které jsou spojené s touto vážnou nemocí,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž Zdeňka Trnky ze startu charitativní cyklotour

Na Poštovním náměstí v Aši propagovaly myšlenku charitativní akce tři desítky cyklistů. „Projekt se nám líbil, tak jsme ho chtěli nějakým způsobem podpořit,“ říká jeden z nich. „Podpořit takovou akci by měl člověk vždycky, to patří k jeho povinnostem,“ souhlasí další cyklista.

Za 11 dní chtějí cyklisté urazit 1630 kilometrů. V průběhu cesty se na kole může přidat a podpořit tím myšlenku v podstatě každý.

„Letos je daleko větší zájem obcí a měst, aby se tam peloton zastavil a pan Zimofčák pozdravil občany, děti,“ vysvětluje za organizátory Iva Rokytková, podle které budou získané prostředky skutečně věnovány na finanční podporu nemocných dětí a jejich rodin.

„V rámci této akce se budou na všech náměstích, kterými budeme projíždět, prodávat předměty, trička, náramky, které půjdou na charitativní akci, to znamená na pomoc onkologicky nemocným dětem,“ potvrzuje.

Před startem došlo ještě na skupinové foto obstarané samotným starostou Daliborem Blažkem. Do role startéra se vžila jedenáctiletá Viktorka Bocková, která prodělala transplantaci kostní dřeně.

Zdeněk Trnka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme