V Aši přijdou kvůli sněhu o tradiční novoroční ohňostroj

Kvůli sněhu přijdou obyvatelé Aše o tradiční novoroční ohňostroj. Toho je na náměstí a v ulicích až přes jeden metr a odklízení by bylo příliš drahé.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padající sníh. Ilustrační foto.

Padající sníh. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Tradiční novoroční ohňostroj byl připravovaný na sobotu 1. ledna. Lidé se ho tentokrát nedočkají. Důvodem je enormní spad sněhu, jehož odstranění z plochy náměstí by si vyžádalo další desetitisíce korun.

Finanční prostředky vyčleněné na přípravu akce budou přesunuty na vyvážení sněhu z ašských ulic. Toho je ve městě přes jeden metr. Některé ulice kvůli sněhovým bariérám jsou jednosměrné, řada je také uzavřených.

S uklízením sněhu pomáhá, kdo může, i samotní úředníci. Někteří místní obyvatelé hovoří dokonce o kalamitním stavu. Problémem v příhraniční Aši jsou i sněhové převisy na střechách. Firmy, které se odstraňováním zabývají, už nestíhají plnit požadavky lidí.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme