V autobuse v Praze na Florenci zadrželi policisté běžence s padělanými pasy

Devět uprchlíků ze Somálska zadrželi policisté na pražském nádraží Florenc. Skupina tří žen a šesti mužů s padělanými italskými pasy chtěla odjet jedním z autobusů do západní Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní pas | Foto: Benjamin Earwicker, Fotobanka Stock Exchange

K události došlo v sobotu odpoledne. Policisté nejdříve skupinu odvedli na oddělení cizinecké policie v Karlíně, pak byli migranti převezeni do zařízení pro zajištění cizinců ve Středočeském kraji.

„Kde se bude ověřovat jejich totožnost a případná žádost o azyl v rámci států schengenského prostoru. Následně budou pravděpodobně předáni do státu, kde prvotně žádali o azyl,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

„Nutno také zmínit, že jsou všichni podezřelí ze spáchání trestného činu padělání a pozmění veřejné listiny, jelikož se prokazovali padělanými cestovními doklady, za což hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ doplnil mluvčí.

Podle cizinecké policie nelegálních migrantů odhalených v dálkových autobusech v poslední době přibývá.

„Na konci roku 2014 byla drtivá většina běženců nalezena ve vlacích, zejména na jižní Moravě a v Ústeckém kraji, zatímco trendem těchto dnů jsou záchyty nelegálních migrantů v úkrytu nákladních automobilů, nebo právě dálkových autobusech,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Přes Česko cestují do západní Evropy hlavně nelegální uprchlíci z Kosova, Afghánistánu a Sýrie.

Petra Hosenseidlová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme