V Benešově přetrvávají problémy s registrem vozidel. Chybí údaje nebo nejsou správné

Registry vozidel fungují ve většině měst středních Čech s menšími problémy. Fronty se už netvoří a úředníci už neřeší neřešitelné. Menší poruchy se podaří odstranit do několika minut. Přesto se najdou města, kde větší problémy s registrem vozidel stále přetrvávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracoviště registru vozidel na odboru dopravy v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Například v Benešově registr vozidel stále nefunguje tak, jak má. Problémy to přináší nejen řidičům, ale také jeho zaměstnancům. Tamní úředníci už několik měsíců pracují pod psychickým tlakem.

V systému stále mnoho údajů chybí nebo nejsou správné. Při jakémkoli úkonu se musí všechna data zkontrolovat, opravit a doplnit.

Odbavovací doba se tím značně prodloužila a nelze stanovit její přesný čas. Internetové rezervace jsou obsazeny dlouho dopředu. Čekací doba se pohybuje od 20 minut do pěti hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace na odborech dopravy zjišťovala redaktorka Jana Huzilová

Na odboru dopravy a silničního hospodářství v Mladé Boleslavi systém běží bez větších problémů.

„Já si nebudu stěžovat na to, že by registr nefungoval. Někdy se stane, že tam je nějaký krátkodobý výpadek. Myslím si ale, že to nezpůsobuje nějaké problémy. Řešíme to za pochodu. Můžu říct, že dneska už problémy nejsou. To co bylo, jsme zvládli nějakým způsobem a dneska už běžíme,“ potvrzuje vedoucí odboru dopravy Josef Macoun.

Spokojený byl i odbavený zákazník Petr Nový: „Stále to dávali v televizi, že před Vánoci jsou fronty, já jsem přišel, hned jsem byl obsloužen, divil jsme se. V čekárně bylo asi osm lidí. Jsem maximálně spokojený.“

Bez větších problémů odbavují klienty i v Příbrami.

Pracoviště registru vozidel na odboru dopravy v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

„Problémy, které byly, odezněly. Došlo k vyladění programu, takže co se týče nějakých markantních problémů, nejsou. Spíš se týkají dílčích chyb a nedostatků, které se odstraňují v průběhu práce. Fronty se netvoří. Fungování registru jako takového nemá vliv na tvoření front,“ potvrdil vedoucí odboru dopravy Jan Novák.

V Kolíně systém také funguje bez větších problémů. Podle kolínského místostarosty Tomáše Růžičky ze sdružení Kolíňáci je teď už situace s registrem vozidel o mnoho lepší než v létě.

„Samozřejmě se může objevit problém nečekaný a to díky překlápění dat při zavádění registru, což má bohužel za důsledek ten, že občan místo běžných deseti minut vyřizování své záležitosti může být u okýnka 30 až 35 minut. Může se totiž stát, že se tam technický průkaz bude muset napsat znovu pro velké chyby z předchozího překlápění dat.“

Správu registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od vnitra vloni 9. července. Po zhruba hodině provozu nový systém selhal a od té doby se potýká s problémy. Potíže s registrem vozidel stály za odvoláním ministra dopravy Pavla Dobeše. Ten ve funkci skončil začátkem prosince.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme