V Benešově umělci dokončují sedm dřevěných soch. Rozmístěny budou po celém městě

Hlava s vlajícími vlasy, socha Marie s Josefem , postava spěchajícího člověka - takové sochy dokončují umělci v Benešově na náměstí. Na sochařském sympoziu během tohoto týdne vzniklo sedm soch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Benešově umělci dokončují sedm dřevěných soch | Foto: Věra Hájková

Umělcům usnadnil práci fakt, že díla už mají místo určení. Například běžící člověk bude u vlakového nádraží symbolizovat dnešní uspěchanou dobu, kdy se snažíme chytit ujíždějící vlak.

Svatá rodina bude zdobit Benešov o Vánocích a obří pastelky budou sloužit dětem k posezení u některé ze škol. Velká část děl, jako dřevěná loď nebo hlava s vlajícími vlasy, bude u koupaliště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na sochařském sympoziu v Benešově vzniklo během tohoto týdne sedm soch

Anna Tassitiová z Muzea umění a designu v Benešově má radost, že umělci budou pomáhat i s následnou údržbou: „Budeme potřebovat i pomoc sochařů, protože nám musejí poradit, jakým způsobem a jaké konzervační látky použít.“

Sympozium se koná v Benešově až do neděle a jeho součástí jsou také dílny pro dospělé i pro děti. Součástí je rovněž představení jednotlivých druhů stromů.

raf, Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme