V Bohumíně začala výstavba víceúčelové haly, která pomůže místním sportovním oddílům

Ještě víc sportovního vyžití budou mít od příštího roku obyvatelé Bohumína. Ve městě totiž začala výstavba nové víceúčelové haly, která bude sloužit jak veřejnosti, tak i místním sportovním klubům. Řada z nich totiž už roky trénuje v nedostačujících prostorách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumín

Bohumín | Foto: F. Tichý

Nová montovaná hala bude ukrývat hned čtyři oddělená hřiště.

„Budou tu hřiště na volejbal, florbal, basketbal, s umělým trávníkem dokonce i na fotbal. Navíc se tam vejde ještě badmintonový a tenisový kurt.“

Podle starosty Bohumína Petra Víchy z ČSSD vyjde hala na necelých 50 milionů korun. Ve hře byla ale původně ještě jedna dražší varianta.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Bohumíně začala výstavba nové víceúčelové haly

„Původní byla stejně jako bazén s dřevěnými vazníky, měla tam nějaké prosklené prostory. Takže to bylo investičně dražší. Přepracovali jsme proto projekt, začali jsme stavět halu ze zateplených prefabrikátů. Bude napojena na vytápění z krytého bazénu. I provoz tak bude levnější."

I tak si ale město muselo na její stavbu vzít padesátimilionový úvěr. Podle starosty nebylo na co čekat.

„V Bohumíně jsou sportovní oddíly, které nemají legální hřiště. Nemáme zde například florbalové hřiště, přestože máme velmi úspěšný florbalový tým."

A právě bohumínským florbalistům udělala zpráva o nové hale asi největší radost.

„Doposud probíhaly tréninky v tělocvičně Domu dětí a mládeže. Hřiště bohužel nesplňovalo parametry klasického florbalového hřiště, což je limitující jak pro děti, tak pro dospělé.

Pro trenéra florbalistů Jiřího Habrama přinese nová hala ještě jedno výrazné plus. Po 15 letech si totiž konečně zahrají na domácím hřišti.

„V minulých sezonách jsme měli domácí hřiště v Ostravě, některá domácí utkání jsme ale hráli dokonce i v Bystřici nad Olší.“

Kateřina Daňková, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme