V boji s kriminalitou v Trutnově pomáhá kamerový systém

Strážníci městské policie v Trutnově řeší díky kamerovému systému méně přestupků a trestných činů. Dvacet venkovních a šestnáct vnitřních kamer monitoruje prakticky celé území třicetitisícového města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová kamera (ilustr. obr.) | Foto: Jan Pácha

S jich pomocí policisté jen v poslední době odhalili několik zločinů, našli mimo jiné vandala a zloděje terénní motorky.

„Poslední dva takové případy byly poškození zastávky u nemocnice, kde jeden mladík kamenem rozbil skleněnou výplň, a další byla nápomoc při objasnění krádeže motocyklu,“ popisuje ředitel městské policie Trutnov Karel Povr.

Díky záznamům z kamer strážníci dohledali další pohyb pachatelů a po dohodě se státní policií nahrávku zveřejnili.

„Třeba do Trutnovinek nebo do internetové televize, kde to mohou občané zhlédnout,“ říká Povr a dodává, že někteří pachatelé ve chvíli, kdy se na záznamu poznají, dokonce sami přicházejí na policii s doznáním a žádají o stažení videa z internetu.

Trutnovská městská policie podobně vyřeší desítky případů ročně. Také proto se kamerový systém ještě bude rozšiřovat. V budoucnu by kamery měly pomáhat v částech Kryblice a Poříčí.

Václav Plecháček, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme