V Boleveckém rybníku se utkali otužilci v plaveckých závodech

Plzeňský Bolevecký rybník dnes ovládli plavci. Na pláži pod Bílou Horou se totiž koná jubilejní 35. ročník plaveckých závodů s názvem Slavnost Slunovratu. Sešli se v ní otužilci z Čech, Slovenska a Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otužilci z Mladé Boleslavi v Jizeře | Foto: Jana Huzilová

Do letošního jubilejního ročníku se přihlásilo nejvíc plavců v historii. Přijelo jich přes sto padesát a mezi nimi jsou například i pět přemožitelů kanálu La Manche.

V Plzni mají plavci na výběr z pěti tratí, od sta metrů do jednoho kilometru. Nejvíce obsazená je trať 250 metrů a 750 metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Otužilci se utkali v plaveckých závodech v Boleveckém rybníku. Jejich výkony sledovala reportérka Jitka Englová

Závod je součástí Českého poháru zimního plavání. Ten začal v říjnu, potrvá až do dubna a koná se každý týden v různých městech po celé republice. Například 26. prosince mohou zájemci otužilce povzbudit v Praze u Mánesa.

Zimní plavání je podle složení účastníků zřejmě opravdu sport pro všechny věkové kategorie. Nejstaršímu plavci v Plzni je 75 let. Ženy mezi otužilci vůbec nejsou výjimkou, ze 150 soutěžících jich byla v Plzni třetina.

Tradičně se také k plavcům mimo závod mohou přidat i zájemci z řad diváků. Voda má ale jen šest stupňů.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme