V Boskovicích kvůli nezájmu obyvatel zřejmě skončí s tříděním plechovek

Třídění plechovek od nápojů se v Boskovicích zatím neosvědčilo. Kvůli nezájmu lidí zřejmě radnice možnost ukládat tento odpad do kontejnerů zruší. Možnost separovat plechovky město nabízí třetím rokem. Jeho množství, které lidé vytřídí, se ale stále snižuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plechovka plovoucí ve vodě | Foto: Fotobanka stock.xchng

Obyvatelé Boskovic mohou plechovky od nápojů ukládat do kontejnerů na PET lahve a nápojové kartony. Jednotlivé komodity se pak třídí na separační lince. Zatím ale plechovky končí jinde než v kontejnerech.

„Já o tom jsem se dozvěděl, ale plechovky dávám do obyčejného železného šrotu, který odvážím následně do kovošrotu,“ říká jeden z obyvatel Boskovic. O nezájmu lidí vyhazovat plechovky od nápojů do kontejnerů svědčí i statistika. Loni se ve městě vytřídilo 30 kilogramů, o rok dříve o deset více.

„Je vidět, že občané buď tolik nápojů tolik nápojů v těch plechovkách nekonzumují, anebo tento odpad, ty plechovky likvidují jinak, to znamená, že to dávají normálně do směsného komunálního odpadu,“ říká místostarostka Jaromíra Vítková z KDU-ČSL.

Radnice teď zvažuje, jestli bude možnost třídit plechovky od nápojů obyvatelům nabízet i nadále. Jednat o tom ještě bude se firmou, která odpady ve městě sváží.

Michal Záboj, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme