V Božím Daru odstartuje Karlův běh

Krušné hory čeká jeden z vrcholů zimní sezóny. V Božím Daru odstartuje tradiční Karlův běh. Pořadatelé očekávají stovky závodníků, včetně řady sportovních osobností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boží dar | Foto: Bill Daniel

Do 39. ročníku vstupuje tradiční Karlův běh s novinkou, kterou umožnily sněhové přívaly uplynulých dnů. Hlavní závod klasickou technikou se pojede na upravené trati, dlouhé 45 kilometrů.

"Trasa se změnila v tom, že jsme se vrátili k původní trase, která se jezdila na jednom velkém okruhu. Vede z Božího daru přes Abertamy a Pernink. Je hodně sněhu, takže máme více práce s úpravou trati," vysvětlil jeden z organizátorů Lukáš Krejčí.

Velice atraktivní bude společný start za účasti stovek nadšených běžců. "Zveme co nejvíce sportovců, ať už rekreačních nebo závodních ať přijedou a projedou si s námi Krušné hory," řekl Krejčí.

Do bílé stopy Karlova běhu se dnes ale rozhodně nepostaví jeho několikanásobný vítěz a božídarský patriot Lukáš Bauer. Ten má teď ve Vancouveru starosti s aklimatizací a úplně jinými závody.

Igor Maňour, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme