V Břeclavi budou mít zmenšené kopie staveb Lednicko-valtického areálu

Park u břeclavského vlakového nádraží by měl být ode dneška magnetem na turisty. Odpoledne tam odhalí zmenšeniny slavných staveb Lednicko-valtického areálu. Ne všichni se ale těší, někteří totiž považují pořízení miniatur za vyhozené peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(Lednicko-Valtický areál - 34) | Foto: CzechTourism

Na okraji břeclavského městského parku vyrostl obří dřevěný altán. Právě ten teď bude chránit před větrem a deštěm lednický zámek, minaret anebo valtickou kolonádu Rajstnu - tedy věrné ale 75 krát zmenšené kopie slavných staveb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejslavnější stavby Lednicko-valtického areálu mají v Břeclavi své zmenšené dvojníky. Podrobnosti zjišťovala Hana Ondryášová.

Jejich hlavním úkolem je přilákat pozornost turistů. Tak si to tedy rýsuje současné vedení radnice, opozice radní obviňuje z megalomanství - jen samotné miniatury stály 15 miliony korun.

Miniatury budou odhaleny odpoledne, na úvod místních Svatováclavských slavností. Ceremoniál tu zkazí jen fakt, že nejspíš budou dvě zmenšeniny chybět - Janohrad a kaple svatého Huberta se prý ještě nestačily vyrobit.

Igor Maňour, Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme