V Břeclavi budou mít zmenšené kopie staveb Lednicko-valtického areálu

Park u břeclavského vlakového nádraží by měl být ode dneška magnetem na turisty. Odpoledne tam odhalí zmenšeniny slavných staveb Lednicko-valtického areálu. Ne všichni se ale těší, někteří totiž považují pořízení miniatur za vyhozené peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(Lednicko-Valtický areál - 34) | Foto: CzechTourism

Na okraji břeclavského městského parku vyrostl obří dřevěný altán. Právě ten teď bude chránit před větrem a deštěm lednický zámek, minaret anebo valtickou kolonádu Rajstnu - tedy věrné ale 75 krát zmenšené kopie slavných staveb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejslavnější stavby Lednicko-valtického areálu mají v Břeclavi své zmenšené dvojníky. Podrobnosti zjišťovala Hana Ondryášová.

Jejich hlavním úkolem je přilákat pozornost turistů. Tak si to tedy rýsuje současné vedení radnice, opozice radní obviňuje z megalomanství - jen samotné miniatury stály 15 miliony korun.

Miniatury budou odhaleny odpoledne, na úvod místních Svatováclavských slavností. Ceremoniál tu zkazí jen fakt, že nejspíš budou dvě zmenšeniny chybět - Janohrad a kaple svatého Huberta se prý ještě nestačily vyrobit.

Igor Maňour, Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme