V Brně byl propuštěn z vazby údajný člen Toflova gangu

Expolicista Rudolf Setvák je po třech měsících venku z vazební věznice v Brně-Bohunicích. Někdejší šéf brněnské policejní inspekce je jedním z devíti obviněných v kauze takzvaného Toflova gangu, který měl 13 let vydírat podnikatele. Kriminalisté zatím zaevidovali 30 těchto případů, Setvák by měl ale figurovat jen v jednom. Na svobodu se dostal zatím jako jediný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Setvák | Foto: Vlasta Gajdošíková

Rudolf Setvák opustil brány věznice v 10.45 v doprovodu dalšího muže. Palbě novinářských otázek čelil mlčením. Nevyjádřil se ani k tomu, jestli se cítí vinen, ani k pobytu ve vazbě.

Z té byl propuštěn proto, že vypršela lhůta pro vazební stíhání. Okresní soud v Ostravě totiž Setvákovi zrušil takzvaný útěkový důvod vazby. Zbyla tak jen obava z ovlivňování svědků. Kvůli té ale mohou být lidé omezeni na svobodě je tři měsíce.

Toflovým gangem je nazývána skupina brněnských expolicistů, která údajně vydírala podnikatele. Nejprve si podle kriminalistů vymyslela křivé obvinění z nějakého hospodářského deliktu a zahájila stíhání vytipovaného podnikatele. Pak mu nabídla, že za úplatek bude vše zahlazeno. Dařilo se jí to i díky krytí ze strany zaměstnance policejní inspekce, který podněty na jejich pochybení odkládal. Pravděpodobnou hlavou gangu byl zavražděný expolicista Milan Tofl.

Státní zastupitelství v Olomouci šetří celkem 30 skutků z let 1998 až 2010.

Vlasta Gajdošíková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme