V Brně Černovicích shořela asijská tržnice, škody jdou do miliónů

Asijskou tržnici v brněnské části Černovice v noci zachvátil požár. Hořet začalo po půlnoci v jedné z budov tržnice, kde jsou především stánky s textilem. Požár se velmi rychle rozšířil po celém objektu a hasiči proto vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň

„Oheň zachvátil celý přízemní objekt o půdorysu asi 15 krát 30 metrů a hrozilo jeho rozšíření do okolí. Na místě zasahuje 15 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s 22 zásahovými vozidly,“ potvrdil mluvčí brněnských hasičů Jaroslav Haid.

Oheň zasáhl bufety, prodejní stánky i sklady. Z objektu stoupal hustý kouř. Škodliviny v ovzduší nepřekročily limity, přesto hasiči doporučili, aby lidé v okolí omezili větrání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí brněnských hasičů Jaroslav Haid v Ranním Radiožurnálu

V tuto chvíli už je oheň pod kontrolou, dohašování ale podle hasičů ještě nějakou dobu potrvá. Nikdo nebyl zraněn, budova je ale prakticky zničená. Škoda se odhaduje na 5 miliónů korun.

Doprava na přilehlé Olomoucké ulici byla kvůli zvýšenému pohybu hasičských vozidel omezena jen pro městskou hromadnou dopravu, od šesti hodin už je průjezdná normálně.

Příčinu požáru vyšetřují hasiči i policie. Podle prvních informací se zdá, že začalo hořet v mezistropní konstrukci. V úvahu tedy připadá jak závada na elektroinstalaci, tak neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm.

Ve stejné tržnici hořelo také loni v lednu. Tehdy požár způsobil jeden z prodejců nedbalostí při svařování.

Požár v brněnské tržnici | Foto: ČTK

Igor Maňour, Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme