V Brně finišují přípravy na největší motoristickou akci v Česku, Velkou cenu

Přípravy na víkendovou Velkou cenu motocyklů v Brně vrcholí. Traťoví dispečeři na Masarykově okruhu připravují závodní dráhu, aby vyhovovala přísným podmínkám mistrovství světa. Sebemenší vrypy v asfaltu musí zahladit speciální pryskyřicí. A čerstvě natřené musí být taky barevné obrubníky v zatáčkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paddock Masarykova okruhu při Grand Prix České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Okraje všech 14 zatáček získají jasnou trikolóru - červenou, modrou a bílou.

„Byly roky, kdy jsme to natírali dva tři dny, jelikož nám do toho zasáhl déšť, ale loni bylo krásné počasí, takže se nám podařilo celý okruh natřít za celý den,“ říká traťový komisař Jaroslav Havel.

Velkou cenu letos poprvé zaštiťuje Spolek města Brna a Jihomoravského kraje. Podle tajemníka spolku Adama Svobody diváci změnu nepoznají.

„V současné době tribuny stojí, naváží se toalety, sociální zařízení, staví se stánky pro občerstvení. Ten rozsah i kvalita odpovídá minulému roku.“

Na víkendovou Velkou cenu motocyklů v Brně bude dohlížet asi 700 policistů a strážníků. Bezpečnostní opatření budou přísnější než v minulých letech, a to kvůli stále platnému prvnímu stupni ohrožení terorismem.

Závody začnou tento pátek a potrvají do neděle.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme