V Brně je uzavřený Pisárecký tunel, uzavírka zkomplikuje dopravu ve městě

Řidiči po celý týden neprojedou v obou směrech Pisareckým tunelem v Brně. V tubusech na frekventované trase spojující centrum města a výstaviště s dálnicí D1 se vyměňují bezpečnostní technologie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní portály tunelu Panenská na dálnici D8 | Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo, Jarba

Objízdná trasa vede v obou směrech po ulicích Vídeňská, Heršpická a Bauerova. Větší komplikace zatím nejsou hlášené, menší kolona se tvoří v Jihlavské ulici.

Zpoždění očekává na některých linkách i dopravní podnik. Na místo vytížených trolejbusů číslo 25 a 26 vyšle v případě potřeby i autobusy.

Menší problémy mohou nastat u samotného výstaviště, kde dnes vrcholí veletrhy Styl a Kabo. Odjezd návštěvníků a vystavovatelů nemusí být tak hladký.

Zpět do normálu by se doprava měla vrátit v neděli, kdy by technici měli skončit s testováním nového zabezpečení v tunelech.

Bezpečnostní zařízení po necelých 17 letech provozu už neodpovídaly moderním standardům. Dělníci také v tunelech dodělají protipožární ochranu. Celkem budou opravy stát 48 milionů korun.


Pisárecké tunely

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme