V Brně protestovali proti velkochovům a týrání zvířat

Aktivisté dnes v Brně protestovali proti zneužívání a týrání zvířat. Dožadovali se zrušení velkochovů a "druhové rovnoprávnosti". Jako symbol anonymních zvířat ve velkochovech si nechali vytetovat číslo 269.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkochovy nechceme, vzkázali v Brně aktivisté výrobcům masa na akci s názvem 'Všichni jsme 269'. | Zdroj: ČTK

„Tito lidé tak dobrovolně vyjádří solidaritu s miliardami zvířat, jejichž životu dal člověk jediný účel – ekonomický profit,“ zaznělo v doprovodném projevu.

Asi dvacítka aktivistů se sešla na náměstí Svobody a shromáždila se v ohradě z ostnatého drátu. „Přijde mi sympatické to, že někdo je schopný v dnešní době se zaobírat právy zvířat,“ prohlásila jedna z účastnic akce.

Protesty odstartovaly v Izraeli, odkud se šíří do celého světa, vysvětlila za brněnské organizátory Markéta Musilová.

„Tohle je spíš happening, který začali tři Izraelci, kteří si vybrali náhodně jedno tele s číslem 269, a toto číslo se stalo symbolem proti novodobému otroctví,“ uvedla Musilová.

Tak, jako kdysi skončilo otroctví lidí, by podle jejích slov měla skončit i „druhová diskriminace“.

Aktivisté chtějí prostřednictvím takových akcí upozornit veřejnost na to, co se děje s hospodářskými zvířaty za zdmi velkochovů. Podobné happeningy plánují rovněž v Praze.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme