V Brně se rozšiřují služby soukromé přepravy seniorů

Zájem seniorů a nezájem zdravotních pojišťoven – to jsou okolnosti, které iniciovaly vznik několika projektů soukromých dopravců v Brně. Ti začali seniorům nabízet dopravu třeba na vyšetření k lékaři nebo na rehabilitaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důchodci (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Několik dopravců se začalo specializovat na přepravu lidí se starším datem narození.

„Převážíme lidi, kteří nemají nárok na klasickou sanitku z nemocnic. Toho člověka, kterého vezeme, vyzvedneme přímo u lékaře nebo v čekárně,“ popisuje zástupce brněnské pobočky Novodobá sanitka Roman Trtil a pokračuje:

„Dovedeme ho do vozu, převážíme ho až do domu, pomůžeme mu po schodech, vyneseme veškeré věci, které má, i vyzvedneme léky. Cokoliv je potřeba, co ten člověk po nás požaduje.“

Díky redukci úhrad od pojišťoven se teď o seniory zajímají nejen provozovatelé sanitek, ale nově i některé taxislužby, které upravily pro tento typ převozu i běžná vozidla. Marně ale žádaly o podporu města. jak dodává majitel brněnské taxislužby David Dostál.

„Pokoušeli jsme se oslovit i magistrát, protože v rámci nějakých měst udělali dotace nebo proplácení jízdného seniorům. Nedostali jsme do dnešní doby žádnou odpověď,“ říká majitel brněnské taxislužby City Taxi David Dostál.

Radek Luštický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme