V Bruntálu vznikne 200 nových pracovních míst. Šanci mají i lidé bez kvalifikace

Průmyslové zóny na Bruntálsku lákají nové investory. Přímo do Bruntálu teď například míří český výrobce autokomponentů a kabelových svazků, který tam chce už letos na podzim spustit novou provozovnu. Město s firmou na budování pobočky úzce spolupracuje. V regionu s vysokou nezaměstnaností totiž nabídne až 200 nových pracovních míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

Nový investor se v těchto dnech do severní průmyslové zóny už postupně stěhuje. Buduje tam novou montovnu.

„Výroba se v tuto chvíli už fyzicky připravuje, jedná se o rozšíření stávající průmyslové haly a její uzpůsobení pro nový provoz,“ potvrzuje bruntálský mluvčí Jiří Ondrášek. Potřeba budou podle něj hlavně pracovníci ve výrobě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Až 200 pracovních míst nabízí nový investor v průmyslové zóně v Bruntálu. Více zjišťovala redaktorka Kateřina Daňková

„V novém provozu by mělo najít uplatnění až 200 nových pracovníků, především z řad uchazečů registrovaných na úřadech práce.“

Podle ředitele bruntálského úřadu Milan Horny to bude pro region znamenat velkou pomoc. Šanci totiž dostanou i nekvalifikovaní pracovníci se základním vzděláním, se kterými si Bruntál dlouhodobě neví rady.

„Je to na manuální zručnost, ochotu pracovat. My máme v evidenci víc než 2000 lidí bez vzdělání, případně se základním vzděláním, takže je to obrovská příležitost pro tyto kategorie, které velice těžce získávají nějaké pracovní uplatnění,“ říká šéf úřadu práce.

První nábory zaměstnanců už začaly a rozhodně se neomezují jen na samotný Bruntál. Výběrová řízení probíhala i v Krnově, Rýmařově a ve Vrbně. „Firma to má naplánované tak, že každý měsíc by chtěla navýšit ten počet o 50. Čili není to uzavřeno a do konce listopadu budou probíhat ještě další výběrová řízení,“ dodává Milan Horna.

Další desítky nových pracovních místa by měly v dohledné době vzniknout i v nedalekém Krnově, kde město pracuje na rozšíření průmyslové zóny Červený Dvůr. I tam už má první zájemce.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme