V části Čech mohou stoupat řeky, na horách bude sněžit a foukat

Meteorologové varují před vzestupem některých řek ve středních, jižních a západních Čechách. Hladiny mohou stoupat od dnešního odpoledne až do pondělí. Na horách se zase mohou vlivem sněžení a silného větru tvořit závěje a sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupající Berounka v Mokropsech | Foto: ČTK

V noci na dnešek řeky na jihozápadě Čech už klesaly, očekávané srážky ale mohou hladiny znovu zvednout.

Nejnižší stupeň povodňové aktivity platil dopoledne na šesti místech. Zítra ráno a odpoledne by mohly některé toky překročit druhý stupeň povodňové aktivity, Radbuza může dosáhnout i třetího stupně.

Stoupání hladiny řek hrozí zejména ve středních Čechách a v Plzeňském kraji. Podle Františka Varvrušky z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu ale mohou řeky stoupat také na jihu Čech.

„Ta situace se zvýšeným odtokem by se pak mohla opakovat v neděli, kdy se čekají zase v noci na neděli větší srážky a přechodné oteplení, takže tam ještě na některých tocích zřejmě dojde k přechodným vzestupům,“ vysvětluje.

Husté sněžení a ledovka opět komplikují dopravu v Česku

Číst článek

Na horách napadne v sobotu a neděli většinou od deseti do 30 centimetrů sněhu za 24 hodin. „Přes noc očekáváme, že by mohlo napadnout především v horních partiích hor až 20 centimetrů sněhu. Ráno by mohlo připadnout dalších pět až deset centimetrů,“ řekla Radiožurnálu meteoroložka Petra Marková.

Kombinace sněžení a silného větru bude v polohách nad 600 metrů nad mořem vytvářet sněhové jazyky, na horách od výšky 800 metrů závěje.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme