Německo 0:3 Česko

V části Čech mohou stoupat řeky, na horách bude sněžit a foukat

Meteorologové varují před vzestupem některých řek ve středních, jižních a západních Čechách. Hladiny mohou stoupat od dnešního odpoledne až do pondělí. Na horách se zase mohou vlivem sněžení a silného větru tvořit závěje a sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupající Berounka v Mokropsech | Zdroj: ČTK

V noci na dnešek řeky na jihozápadě Čech už klesaly, očekávané srážky ale mohou hladiny znovu zvednout.

Nejnižší stupeň povodňové aktivity platil dopoledne na šesti místech. Zítra ráno a odpoledne by mohly některé toky překročit druhý stupeň povodňové aktivity, Radbuza může dosáhnout i třetího stupně.

Stoupání hladiny řek hrozí zejména ve středních Čechách a v Plzeňském kraji. Podle Františka Varvrušky z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu ale mohou řeky stoupat také na jihu Čech.

„Ta situace se zvýšeným odtokem by se pak mohla opakovat v neděli, kdy se čekají zase v noci na neděli větší srážky a přechodné oteplení, takže tam ještě na některých tocích zřejmě dojde k přechodným vzestupům,“ vysvětluje.

Husté sněžení a ledovka opět komplikují dopravu v Česku

Číst článek

Na horách napadne v sobotu a neděli většinou od deseti do 30 centimetrů sněhu za 24 hodin. „Přes noc očekáváme, že by mohlo napadnout především v horních partiích hor až 20 centimetrů sněhu. Ráno by mohlo připadnout dalších pět až deset centimetrů,“ řekla Radiožurnálu meteoroložka Petra Marková.

Kombinace sněžení a silného větru bude v polohách nad 600 metrů nad mořem vytvářet sněhové jazyky, na horách od výšky 800 metrů závěje.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme