V části Prahy začaly jarní prázdniny. Děti mohou třeba na příměstský tábor

V pražských městských částech 1 až 5 dnes začaly jarní prázdniny. Většina rodičů si bere dovolenou a vyráží s dětmi na hory. Ti, kteří volno nemají a potřebují pohlídat děti přes celý den, pravděpodobně uvítají příměstské tábory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti si nemají pořádně kde hrát, tak je to učí ve škole | Foto: Petr Vavrouška | Zdroj: Český rozhlas

Celodenní program v Praze zajišťuje například agentura Sportlines, u které je výhodou, že rodiče mohou instruktorům své děti předat přímo po cestě do práce.

„Máme několik sběrných míst po Praze, kam rodiče mohou dovézt své děti. My si je tam vezmeme k sobě, přebíráme za ně odpovědnost, odvezeme si je na jedno určité místo. My fungujeme na Hájích, kde mají děti zázemí,“ popisuje instruktorka Anna Kučerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném programu pro děti v Praze během jarních prázdnin informovala reportérka Magdalena Medková

Rodiče zaplatí 200 korun na den a o víc už se nemusí starat. Agentura dětem zajistí stravu a různé sportovní aktivity. V 17 hodin si je jen někdo musí vyzvednout na jednom ze sběrných míst.

„Rozhodně to znamená velkou pomoc, protože musím do práce, malou do školky, dědeček nemůže hlídat celý den. Takže to hodně pomáhá, že ten tábor je takhle ráno, vyzvedne děti a večer je zase vrací,“ říká jedna z maminek.

V městských částech 1 až 5 nabízí podobnou možnost Dům dětí a mládeže. V Praze 3 je to například Ulita, která pořádá tábor s názvem Žižkov všemi smysly. Druhá městská část pořádá tábor s uměleckým a vzdělávacím charakterem.

„Dneska třeba jdeme do minizoo do stanice přírodovědců, tak to bude i v pátek. Z výtvarného tábora je zase každý půlden výtvarná aktivita, výtvarná činnost. Jdeme i do výtvarné galerie umění pro děti, kde jsou zase připraveny výtvarné workshopy,“ informuje vedoucí pobočky Linda Koumarová.

Pro starší a samostatnější děti je tu nabídka městských studentských klubů či nejrůznějších kulturních organizací. Bohatý program nabízí například Studentská akademie, která děti seznamuje s uměleckým světem.

„Budeme mít hudební workshop se Slávkem Jandou, kdy všichni, kdo mají zájem si zahrát, zazpívat, mohou přijít do Musiccity. V úterý máme pokračování djského kurzu a ve středu od pěti hodin začíná velmi zajímavý workshop o recyklaci,“ vypočítvá ředitelka projektu Jiřina Faloutová.

Kdo zůstal s dětmi doma, může vyrazit například na letiště Václava Havla na prohlídku runwaye či do pražských muzeí a akvaparků. Děti do 15 let tam mají slevu. Podrobnosti jsou na internetových stránkách jednotlivých organizací.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme