V Čechticích museli přemístit charitativní sbírku oblečení. Byla totiž v místnosti, kde se volí

Po celém Česku se ve 14 hodin otvírají volební místnosti. Některé ale bylo nutné ještě před tím upravit, například v Čechticích museli kvůli volbám odvézt věci pro charitu. Byly totiž uložené právě v místnosti, kde se bude volit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Stěhování sbírky oblečení nebylo v Čechticích před volbami jediným problémem. Kvůli budování teplovodu je ve městě rozkopané náměstí, kde sídlí i obecní úřad.

Radnice ale nenechala nic náhodě a její zaměstnanci opravili všechna světla před úřadem, aby byly výkopy dobře vidět. Navíc jsou obehnané i červenou páskou, takže do nich snad žádný volič nespadne.

Nicméně pokud se více voličů rozhodne přijet autem, může právě kvůli rozkopaným silnicím nastat problém s parkováním.

Volby se berou i jako příležitost k setkání

Příprava volební místnosti se jinak nesla v tradičním duchu - ometení pavučin, vytření podlahy, sekání trávy na dvorku před volební místností. Na poslední chvíli se také vylepovaly pokyny, které přišly teprve včera.

Zatímco v Čechticích je atmosféra spíš oficiální, v okolních obcích vládně uvolněnější nálada. Členové komisí pečou buchty nebo dělají chlebíčky, a to jak pro sebe, tak pro příchozí. A třeba v Otročicích chystají i sladkosti, když někdo přijde volit s dětmi. Volby se tady berou i jako možnost k setkání a popovídání.

Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme