V Čečovicích na Domažlicku se konají volby do místního zastupitelstva

Obyvatelé Čečovic na Domažlicku dnes volí své zastupitele. Obec je už víc než rok bez vedení, které by bylo schopné přijímat usnesení a pracovat tak na zlepšení stavu obce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze studentů vhazuje volební lístek do připravené urny

Jeden ze studentů vhazuje volební lístek do připravené urny | Foto: Michal Trnka

Poslední řádně zvolené zastupitelstvo z jediné kandidující strany fungovalo v Čečovicích od konce roku 2010, kdy byly řádné komunální volby. O rok později se ale rozpadlo kvůli osobním sporům a od té doby obec vede správce jmenovaný ministerstvem vnitra. Někteří lidé už jsou situací na obecním úřadu znechucení. Jiní si ale nestěžují.

„Od nikoho jsem zatím nic nepotřebovala, myslím, že to funguje,“ tvrdí obyvatelka, která se k volbám dostavila, ale nepřála si zveřejnit jméno.

V dodatečných volbách kandiduje opět pouze jediná strana - Sdružení pro obec Čečovice - Sdružení nezávislých kandiátů. V čele je bývalý starosta František Kácha. Ten obměnil kandidátku, ze které vzejde pětičlenné zastupitelstvo. František Kácha připomíná, co se vlastně v obci od roku 2010 dělo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volby v Čečovicích sledovala Jana Kosová

„Zastupitelstvo fungovalo zhruba rok a půl, ale rozpadat se začalo už zhruba po roce, když začali odcházet jednotliví zastupitelé. Po roce a půl jsme klesli pod minimální počet, zastupitelstvo přestalo být usnášení schopné a čekalo se na vyhlášení mimořádných voleb,“ popisuje Kácha.

„Obec teď vede správce pověřený ministerstvem vnitra, který zajišťuje veškeré pravidelné platby za služby, elektřinu a tak dál, udržuje zkrátka obec v chodu. Nefungují ale žádné investiční akce, nemůžou se dělat žádné pozemkové změny. Zkrátka to, co je zákonem určeno pouze pravomocí zastupitelstva.“

Šance na zvolení zastupitelstva byla vloni v létě, kdy se mohly konat další dodatečné volby.

„Jenomže já, který jsem se chystal kandidovat, jsem nepodal kandidátní listinu v řádném termínu, a nikdo jiný nekandidoval, takže se volby odložily o několik dalších měsíců,“ říká František Kácha.

Po dnešních volbách tedy budou mít Čečovice opět své zastupitele. Obyvatelé se před časem shodli na tom, že chtějí aby byla obec dál samostatná, padl totiž i návrh, aby patřila pod nedaleký Staňkov. To by ale bylo složité z hlediska dojíždění. Dnes si čečovičtí jezdí vyřizovat důležité věci, jako například doklady, do Holýšova, kam ale narozdíl od Staňkova jezdí autobus.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme