V Čelákovicích unikla neznámá látka, lidem poškodila auta i okna

Desítky lidí ve středočeských Čelákovicích mají poškozená auta a okna domů. Radnice tvrdí, že to způsobil vadný filtr v místní slévárně. Žádná kontrola to ale nepotvrdila a firma odmítá situaci komentovat. Podle České televize mohou škody dosáhnout až milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čelákovická radnice - vstup | Foto: Pavel Pavlas

Radnice dostala od čelákovických obyvatel řadu stížností. Také je vyzvala, aby sečetli dohromady výši škod a pořizovali fotky poškozeného majetku.

„Prozatím nemáme žádné bližší informace, o kterou látku se jednalo. Víme jen to, že šlo o proděravění suchého filtru a poté došlo k úniku pevných látek do ovzduší,“ řekl starosta Josef Pátek

Podle firmy je už filtr v pořádku. Technici na něj nainstalovali čidlo, které má příště na poruchu upozornit. „Zřejmě proto kontroloři neodhalili nic podezřelého,“ potvrzuje Robin Náse z inspekce životního prostředí. „Provoz byl v souladu s platným povolením,“ dodává.

O problému zatím nic neví ani hygiena. Nedá se tak s určitostí říci, zdali mohla mít látka vliv na lidské zdraví. Slévárna se k situaci odmítá vyjádřit. Vedení města teď jedná o dalším postupu s právníky.

Lukáš Sapík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme