V centru Jeseníku začnou s likvidací azbestu. Pod dohledem hygieniků

V centru Jeseníku začíná demolice bývalé školní jídelny. Dělníci musí nejdříve šetrně odstranit veškerý azbest, kterého je v budově zhruba 60 tun. Kvůli podtlakovému prostředí se neobejdou bez ochranných overalů a respirátorů, pokaždé musí navíc procházet přes dekontaminační komoru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní jídelna - Švédsko

Školní jídelna - Švédsko | Foto: Václav Flegl | Zdroj: Český rozhlas

„Jakmile práci skončí, oblek zlikviduje stejně jako veškerý kontaminovaný materiál. Zabalí se do igelitového pytle, postříká se a hodí se do kontejneru s azbestem,“ vysvětluje stavbyvedoucí Antonín Seménka.

Při likvidaci azbestu musí být dělníci velmi opatrní. Při manipulaci s materiálem se mnohou uvolňovat ostrá vlákna, které při vdechování způsobují rakovinu plic.

„Pokud se zaměstnavatel bude držet povinností, které jsou uvedeny v zákonech, nehrozí žádné nebezpečí zaměstnancům ani okolí,“ uklidňuje Marty Horáčková z olomoucké Krajské hygienické stanice.

„Během demolice tam budu chodit na dozor a půjdu se podívat i dovnitř na pracovní prostředí,“ dodává.

Na stavbě bude pracovat pět lidí a jeden bude ještě venku, kdyby se někomu udělalo špatně. Kvůli horkému počasí se práce omezí na dopoledne a večer.

Andrea Švubová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme