V centru Olomouce se mohou lidé procházet po kardiostezce

Olomouc má krásné parky přímo v centru města. Lidé se tu mohou procházet, zaběhat si, zrelaxovat a nebo se projít neobvyklou stezkou pro zdraví, takzvanou kardiostezkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální lipová alej zakončená Sluneční bránou | Foto: Ivana Filipová

Kardiostezka se nachází ve Smetanových sadech, poblíž výstaviště Flora Olomouc. O její vznik se zasloužil Nadační fond pro srdce Hané.

„Kardiostezka v Olomouci vznikla asi před pěti lety. My jsme se rozhodli nabídnout občanům Olomouce i lidem ze širokého okolí možnost spojit pohybovou aktivitu, s pobytem v krásných olomouckých parcích. Vymysleli jsme proto stezku, která by měla čtyři okruhy – 100 m, 500 m, 1 a 2 kilometry, po kterých by mohli chodit naši pacienti, ale i zdraví lidé, aby zvýšili svoji pohybovou aktivitu,“ říká lékařka Eliška Sovová z nadačního fondu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vrž Olomouc - kardiostezka.mp3

Původně byly stezky označeny nastříkanými srdíčky, později pevnými dlaždicemi ve tvaru srdíčka.

Kardiostezka začíná u velkého informačního panelu, který by si lidé měli nejprve podrobně prostudovat.

Kardiostezka si v Olomouci našla své příznivce. Schází se tady nadšenci, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví i lidé, kterým pohyb doporučil lékař. Pravidelně se tu scházejí členové olomouckého nordic walking klubu a také aktivní senioři.

Radka Kvasničková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme