V centru Plzně skončila část rekonstrukčních prací. Další naopak začaly

Historický střed Plzně už třetí měsíc připomíná velké staveniště. Probíhá tu hned několik rekonstrukcí najednou a rozkopané ulice ovlivňují život snad každého. Turisté zjišťují, odkud a kam vlastně jezdí tramvaje, a obchodníci pláčou nad výdělkem. Nemluvě o motoristech, kteří ze zoufalství začali konečně ve větší míře využívat dosud nepříliš oblíbený parkovací dům Rychtářka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravy silnice ve Všebořické ulici začaly | Foto: Gabriela Hauptvogelová

K rozkopané Pražské ulici nyní přibyla oprava tramvajové trati na křižovatce Pražská, Rooseveltova, náměstí Republiky. Auta ani autobusy MHD tudy neprojedou.

„V úseku od Rooseveltové po Perlovu ulici se pokládají koleje. Práce by měly být dokončeny do 21. září,“ říká David Malán z magistrátního odboru investic a dodává, že další úsek - od Pražské ulice po ulici Pallovu - by měl být hotový do konce října.

„Stavební práce potom budou dál pokračovat rekonstrukcí tratě a stavebními úpravami v okolí Zvonu. Předpokládáme, že definitivní spuštění tramvajové trati by mělo proběhnout v termínu okolo 24. listopadu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V centru Plzně skončila část rekonstrukčních prací. Další naopak začaly

V současnosti tedy nelze projet přes křižovatku náměstí Republiky, Rooseveltova, Pražská. Autobusy MHD jezdí po objízdné trase přes Dominikánskou ulici, která je po opravě v předčasném užívání a čeká na kolaudaci. Skončila i výměna kolejí v úseku před radnicí a v Solní ulici, takže tudy už auta také projedou normálně.

Mezitím pokračuje přeměna Riegrovy ulice na pěší zónu. „Je prováděno zadláždění vozovky, v současné době se čeká na materiál,“ vypočítává David Malán.

Riegrova ulice bude kompletně hotová do konce roku, už teď je ale průjezdné její křížení se Sedláčkovou ulicí. Po Novém roce pak přijdou na řadu opravy sadů Pětatřicátníků před Právnickou fakultou.

U Zvonu se bude pracovat až do května příštího roku. Koleje sice budou hotové a tramvaje pojedou od konce listopadu, ale další měsíce potrvají úpravy okolí - tedy chodníky, infrastruktura, zeleň a podobně.

Do jara budou pokračovat také práce na Divadelních terasách. Jejich okolím, včetně Bezručovy ulice, ale auta projedou už na konci září.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme