V centru Prahy pobíhalo o víkendu splašené divoké prase

Neobvyklý zážitek si z víkendu odnesli pražští policisté, ale třeba i personál hotelu v centru metropole. Divoké prase hodiny unikalo strážníkům a cestou útočilo a likvidovalo vše, co mu přišlo do cesty. Včetně skleněné výlohy. Strážníkům se nakonec podařilo divočáka odchytit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divoké prase | Foto: Milan Baják

Podle Bohumila Vlčka z Mysliveckého sdružení Zvíkov není podobné setkání ve městech, jako je Praha, v posledních letech nic neobvyklého:

„Díky velkoplošnému hospodaření došlo k rozšíření černé zvěře, která se dnes vyskytuje prakticky všude. Dostává se postupně i do měst.“

„Pokud nedojde k nějaké řádné regulaci stavu černé zvěře, budou se divoká prasata ve velkých městech vyskytovat čím dál tím častěji,“ říká Vlček s tím, že setkání s divokým prasetem může skončit i napadením člověka.

Vlček upozorňuje, že by lidé neměli sahat na selata, chytat je. Měli by se divokým prasatům co nejvíce vyhnout. Pokud by ale došlo k napadení, měli by lidé vylézt třeba i na strom.

Nikola Bojčev, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme