V centru Prahy srazilo auto několik lidí do Vltavy, po jednom stále pátrají potápěči

Zřejmě dva lidi srazilo v podvečer auto z pražského Mánesova mostu do Vltavy. Záchranáři na místě ošetřili několik lehce zraněných a z vln se jim pak podařilo vytáhnout jednu ženu. Potápěči hledají případné oběti nehody pod mostem ve Vltavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad (ilustační foto) | Foto: Filip Jandourek

Policejním potápěčům se před 20. hodinou podařilo vytáhnout z řeky tělo ženy ve středním věku.

Našli ji zhruba 200 metrů od Mánesova mostu směrem po proudu, na náplavce u nemocnice Na Františku. Záchranáři ženu oživili přímo na břehu, poté ji odvezli do nemocnice.

„Záchranáři do této chvíle na místě ošetřili dva lehce zraněné – řidiče osobního vozu a jednoho chodce. Naše posádky v tuto chvíli resuscitují osobu, která byla nalezena ve Vltavě,“ řekla krátce před 20. hodinou mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

Nejméně jeden člověk je ale stále ve Vltavě a potápěči po něm dál pátrají. Kolik lidí skončilo v řece ani jak k nehodě došlo, zatím není jasné.

Záchranáři už prohledali řeku i okolí mezi Čechovým a Mánesovým mostem. Na místě jsou potápěči, hasiči na člunech a nasazen je i policejní vrtulník s termovizí. Vodohospodáři snižují hladinu Vltavy.

Kvůli nehodě byl omezen provoz aut i tramvají na Mánesově mostě, nyní už je ale obnoven. Na mostě však stále překáží havarovaný vůz, a při průjezdu proto musí být řidiči opatrní. Přerušen byl i provoz lodní dopravy v centru metropole.


Na Mánesově mostě v centru Prahy srazil vůz skupinku lidí

Jana Zemanová, Mirko Kašpar, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme