V centru Prahy začínají oslavy Rabiho Löwa

Na Staroměstském náměstí začínají oslavy připomínající čtyřsté výročí úmrtí pražského rabína Jehudy ben Becalela, zvaného Rabi Löw. Slavnosti potrvají 14 dní a je s nimi spojen bohatý kulturní a historický program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michelle Obamová u tumby rabiho Löwa | Foto: © Židovské muzeum v Praze

Na návštěvníky čeká kulturně společenský program, který přiblíží dobu, kdy rabi Löw žil, budou mít možnost zhlédnout dobová řemesla, včetně prodeje výrobků a ochutnat nápoje a potraviny jako z druhé poloviny 16. století. Výročí připomenou nejen fotografie, grafické symboly a chybět nebude ani Golem. Součástí je také výstava Cesta života, věnovaná životu a odkazu rabiho Löwa. Jejím autorem je profesor Jiří Všetička.

Další podrobnosti sdělila Radiožurnálu mluvčí oslav Hana Tietze. "Výročí připomenou nejen fotografie a grafické symboly. Chybět nebude třeba ani samotný Golem. Na své si přijdou také sběratelé, protože si přímo na místě mohou zakoupit zlaté a stříbrné pamětní mince Rabiho Löwa," popsala další lákadla Hana Tietze.

Především o víkendech se pak podle mluvčí oslav mohou všichni těšit na dobové hudební a taneční skupiny, na šermíře, žongléry a kejklíře.

Oslavy, které potrvají do 7. září, v pondělí slavnostně zahájí pražský primátor Pavel Bém.

Přečtěte si také:

Cesta života / Rabi Löw (kol. 1525-1609)
Výročí rabiho Löwa
Pražský hrad hostí velkou výstavu o Rabbi Löwovi
Edice Sifrej Maharal představuje díla rabiho Löwa

Alena Adámková, Kristýna Blümelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme