V Černovíru na Orlickoústecku se koná soutěž v koulení balíků slámy

Koulení balíků slámy nemusí být nutně jen práce pro zemědělce. Je to dokonce sportovní disciplína. Pokud si jí chcete zkusit, počítejte s tím, že to není příliš jednoduché.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Balík slámy dal soutěžícím | Foto: Jiří Hošek

Balíky váží kolem čtvrt tuny, koulí se po dráze dlouhé 222 metrů a ovládat se dají jen velmi těžko. Soutěžící přitom musí překonat převýšení 6,5 metrů.

Čtyřčlenná družstva se utkají v neobvyklé disciplíně letos už počtvrté.

„My jsme ji okoukali v Berlíne v roce 2008. S jejich souhlasem jsme v roce 2009 udělali první ročník, takže už to je tradice,“ říká místostarosta Ústí nad Orlicí Zdeněk Ešpandr, když vysvětluje, jak vznikl nápad soutěž uskutečnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Víty Balcarové o soutěži v koulení balíků

Své síly v Černovíru se chystají změřit také účastníci ze zahraničí. Mezi ně patří třeba družstvo z Polska, které do východních Čech přijelo s odhodláním vyhrát.

Cílem akce je především radost a zábava, čemuž odpovídá i oblečení soutěžících. Například družstvo Vyvoranci se letos obleče do dámského spodního prádla a silonek a hlavu si ozdobí černými parukami.

Soutěž začíná ve 14 hodin.

Víta Balcarová, Tereza Svobodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme