V Českém Brodě se rozhodli vystřílet holuby, protože pustoší město

V Českém Brodě se rozhodli vystřílet z města holuby. Podle vedení zdejší radnice pustoší město. Jejich trus znečišťuje chodníky, zákoutí, střechy domů a okapy. Holubi jsou i zdravotní pohromou pro místní obyvatele. Někteří s rozhodnutím radnice souhlasí, jiní jsou proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holubí trus v Českém Brodě. | Foto: Jana Huzilová

Zhruba na třicet myslivců v Českém Brodě se dalo v neděli krátce po třetí hodině odpoledne do práce.

„Rozdělíme se, nejdříve uděláme tady tuto oblast. Ulovené holuby dávejte do pytle,“ přidal poslední instrukce myslivcům Josef Novák ze stání správy myslivosti v Českém Brodě.

„Střílí se brokovými zbraněmi. Jsou vybrány náboje, které mají jemnější brok, než se používá při lovu. A bezpečnost je na prvním místě,“ dodává myslivec.

Způsob odstranění holubů rozdělil českobrodské obyvatele na dva tábory. Někteří odstřel schvalují.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Českém Brodě natáčela redaktorka Jana Huzilová.

„Jsou tu strašně přemnožení. Je toho hodně. Na střeše škole je jich strašně. Já nevím, jak to udělat, aby se tak nemnožili,“ říká jedna z obyvatelek a další se přidává: „Jelikož mi holubi vadí, tak proti tomu nejsem. Hrozně to tu znečišťují.“

A někteří obyvatelé jsou proti. „Nelíbí se mi to. Já jsem přírodní člověk. Navíc to mohou odnést lidé i další ptáci,“ neschvaluje další žena.

Podle starosty Českého Brodu Jakuba Nekolného z ODS je odstřel jediný způsob, jak z města holuby odstranit.

Znečištěné chodníky v Českém Brodě. | Foto: Jana Huzilová

„Přemýšleli jsme o budování pevných bariér, ale je to finančně náročné. Holubi jsou velice inteligentní tvorové, kteří si dokáží poradit i s pevnou zábranou. Odstřel je podle našeho názoru nejefektivnější,“ říká starosta Nekolný.

Odstřel holubů bude v Českém Brodě probíhat ještě ve dvou termínech, a to 17. února a 3. března.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme