V Českém Krumlově natáčejí filmaři snímek o Karlu V. Vstup do zámku je omezený

Zámek v Českém Krumlově obsadil mezinárodní filmový štáb. Natáčí tam výpravný historický film Emperor – Císař. Návštěvníci proto mají do zámku jen omezený přístup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Krumlov | Foto: Creative Commons Attribution 3.0 Unported, GNU General Public License, verze 1.2, Ondřej Koníček

Filmový štáb na první polovinu týdne uzavřel tak říkajíc celý zámek. Natáčí se na druhém a třetím zámeckém nádvoří. Kastelán Pavel Slavko se svým týmem provádějí návštěvníky v části zámku. Výpravy se scházejí na pátém nádvoří a procházejí po netradičních trasách.

Základní tábor si filmaři vytvořili na parkovišti pod poštou, které původně zabrali celé, ale teď je část uvolněná. Takže mezi zámkem a parkovištěm je poměrně rušno.

Pokud se tedy někdo chystá do Českého Krumlova, musí počítat s tím, že se na zámek nepodívá a že pravděpodobně bude mít i problém zaparkovat.

Emperor by měl být historický akční film, který se odehrává v 16. století za vlády císaře Karla V. Habsburského. Toho představuje oscarový herec Adrien Brody. Český Krumlov bude ve filmu představovat německé město Worms, kam si Karel Pátý pozval další historickou osobnost – německého reformátora Martina Luthera. Na císařský dvůr navíc pronikne i mladá dívka Johanna, která chce pomstít smrt svého otce. Režisérem velkofilmu je Lee Tamahori, který natočil například bondovku Dnes neumírej.

Natáčení by mělo skončit dnes večer, od čtvrtka by pak měl být zámek přístupný víceméně v normálním provozu, jen z nádvoří budou filmaři odvážet kulisy a vybavení.

Filmaři se dál přesunou do Jindřichova Hradce, kde by měli točit 15. a 16. září.

Není to zdaleka jediná produkce na jihu Čech. Na hradě Zvíkov se v červenci natáčela část filmu o Janu Husovi a na stejném místě po celé září natáčí režisérka Alice Nellis pohádku Sedmero Krkavců.

Trasa v Královském paláci je tam uzavřená, areál zůstává průchozí.

Martin Pokorný, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme