V Česku opět vzrostl počet virových infekcí. Nemocných přibývá i na Jesenicku

Chřipky a virózy dále plní ordinace a lékárny. Nemocných přibývá hlavně na severu Čech a na Moravě. Na Jesenicku se nákaza šíří nejvíce mezi dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Vysoké horečky, dávivý kašel, únava a bolesti kloubů, přesně takový průběh nemoci prožívá většina lidí. Nárůst nemocných sleduje i praktická lékařka pro děti a dorost Hana Furišová. Nejčastěji řeší záněty horních cest dýchacích.

„S trvající teplotou se nám za dva, za tři dny zkomplikují, a je to na průduškách nebo na plicích. Takže už musíme nasadit antibiotika,“ říká lékařka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chřipkové nákaze na Jesenicku natáčela Andrea Švubová

Kvůli útoku virů poklesl výrazně i počet dětí v jesenických mateřinkách. Z 380 předškoláků lehla tento týden celá třetina. Ostatní děti se snaží ředitelka mateřské školy Kopretina Jaroslava Bergerová před nákazou ochránit. Ukazuje gel, kterým si děti po každé návštěvě toalety ošetří ruce.

„Bacili kolují kolem nás, takže používáme desinfekční gel, který působí několik hodin. Používají ho i kuchařky,“ uvádí ředitelka.

„Máme strašně moc nemocných,“ stýská si Anna Občinová. Za deset dní má s dětmi vystupovat na vítání občánků. Teď ale neví, s kým bude program secvičovat.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme