V Českých Budějovicích demonstrovalo na 1500 lidí proti komunistické radní

Na 1500 lidí uposlechlo výzvy jihočeské studentské iniciativy ‚Nedovolme komunistům návrat k moci‘ a přišlo odpoledne protestovat na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Vadí jim ovládnutí krajského resortu školství a kultury komunisty. Jihočeskou krajskou radní pro školství a kulturu se stala členka KSČM Vítězslava Baborová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Českých Budějovicích demonstrovalo na 1500 lidí proti komunistické radní | Foto: Pavla Kuchtová

‚Školství zelenou, ne rudou‘, ‚Chceme se učit pravdu‘, hlásaly nápisy na transparentech účastníků demonstrace. Převládali mezi nimi studenti, ale přišli i starší lidé.

„V roce 1948 komunisti všechny sociální demokraty zavřeli a dnes jim sociální demokracie dává školství,“ povzdychl si jeden z demonstrujících.

‚Komunisté se k vládě dostali legální cestou,‘ upozornil jeden z účastníků svým transparentem, na kterém ještě stálo: ‚Není lepší volit, než demonstrovat?‘

„Chtěl bych ponouknout lidi, aby místo toho, že zde šaškují, šli volit,“ vysvětlil.

„My neprotestujeme proti výsledku demokratických voleb, ale proti koalici, pro kterou se hejtman Zimola rozhodl,“ připomíná organizátor akce, student třeboňského gymnázia Dominik Hořejší.

Hana Soukupová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme