V Českých Budějovicích pokračuje putovní výstava Slavné vily a stavby

V Českých Budějovicích pokračuje putovní výstava Slavné vily a stavby. Dnes je pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka děl architektů s jihočeskými kořeny - Milady a Theodora Petříkových.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro svou vilu na Hradčanech zvolil František Bílek originální půdorys, který má asociovat stopu kosy ve zralém obilném lánu | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

Zájemce provedou potomci těchto významných českých architektů. Komentovaná prohlídka začne v 16:30 v hlavní budově Jihočeského krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Theodor Petřík je zakladatel moderního zemědělského stavitelství. Architektuře se věnoval v Praze, ale také v rodném Táboře, kde podle jeho návrhů vzniklo hned několik staveb, například městská spořitelna, školní a výzkumné areály i rodinné domy a hospodářské objekty.

Milada Pavlíková Petříková byla první ženou v Československu, která promovala jako inženýr architekt. S manželem vypracovala řadu projektů, vedle nich se věnovala i samostatné práci. Většinu jejích staveb najdeme v Praze.

Putovní výstava Slavné vily a stavby Františka Bílka a manželů Petříkových můžete shlédnout do pondělí 29. dubna, a to v budově jihočeského Krajského úřadu.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme