V Českých Budějovicích přijímají humanitární pomoc dvě místa

Diecézní charita i Červený kříž pomáhají lidem, které postihla povodeň. Co lidé v zaplavených oblastech potřebují nejvíc? V Týně nad Vltavou požadují zejména zdravotnický materiál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červený kříž | Foto: Kateřina Křenová

„Jako jsou obvazy, náplasti, obinadla,“ konkretizuje Roman Tlapák z Diecézní charity. Při úklidu se lidé často zraní a každou, i sebenepatrnou ranku je třeba očistit a dezinfikovat.

Potřeba je také materiál, a tak v charitě uvítají také lopaty, košťata, hrábě, kbelíky, kolečka, pracovní rukavice, pytle na odpad či holínky v různých velikostech. Nezbytností jsou také čisticí prostředky a chemická dezinfekce.

Podle Jitky Kosáčkové z Červeného kříže bude distribuce probíhat postupně v závislosti na příjmu materiálu. Sbírka Červeného kříže je v Českých Budějovicích v Husově ulici 20 otevřená denně od 8 do 17 hodin.

Materiální pomoc je možné nosit i do charity do Kanovnické ulice číslo 19 - a to denně od 7 hodin ráno do čtyř odpoledne.

Povodňová konta | Foto: Český rozhlas

Mária Pfeiferová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme