V Českých Budějovicích rozdají elektronické čipy na bicykly

Tři tisícovky kol v Českých Budějovicích budou o něco bezpečnější před zloději. Jejich majitelé si je totiž budou moci označit elektronickými čipy a zaevidovat do speciální databáze. V případě krádeže se pak dá kolo snadněji identifikovat a majitel má tak větší naději, že se s ním ještě někdy shledá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice

České Budějovice

Čipovací sady mohou lidé zdarma získat od městské policie. Díky dotaci z krajského programu prevence kriminality zakoupila tři tisíce těchto sad a právě dnes odpoledne je začnou strážníci zájemcům vydávat na své služebně na největším českobudějovickém sídlišti Máj, kde kola mizí nejčastěji, většinou ze sklepních kójí paneláků.

Několik stovek identifikačních čipů jako první zkušební vlaštovku už strážníci rozdali loni, a protože se akce setkala s velkým zájmem, rozhodli se v ní pokračovat.

Ivan Mls, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme