V Českých Budějovicích se debatuje o azbestu ve školách

Českobudějovická sportovní hala patří večer, obrazně řečeno, azbestu. Radnice tam totiž svolala veřejné jednání o problémech s nadlimitním množstvím azbestu v základních školách na sídlišti Máj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna. (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Rodiče, který na akci dorazily asi dvě stovky, se v debatě zajímali hlavně o to, od kdy se ví o tom, že ve školách azbest je, a zda byl azbest ve vzduchu už v době, kdy tam děti chodily.

Na tyto otázky ale dosud žádná odpověď nepadla. Rodiče se pouze dozvěděli, že děti by se do asanovaných škol měly vrátit zhruba na konci března. Zpočátku debaty vřely emoce, poté už byla diskuze poměrně věcná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debatu sleduje reportér Ivan Mls

Azbest se dříve ve stavebnictví hojně využíval kvůli jeho dobrým tepelným a mechanickým vlastnostem, nyní je ale použití tohoto materiálu regulováno nebo přímo zakázáno. Azbest je totiž karcinogen a v podobě mikroskopických ostrých vláken se může dostat do těla a způsobit rakovinné bujení.

ČRo, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme